Broken Music

Jun
21
2006
Bratislava, SK
Stadion Artmediawith Fiction Plane
Share
Sting Bratislavu neschladil...

Vyše pätnásťtisíc fanúšikov si prišlo vychutnať bratislavský koncert Stinga. Drziteľ niekoľkých cien Grammy v stredu vystúpil na štadióne petrzalskej Artmedie. Na Slovensko sa vrátil po šiestich rokoch. Po prvýkrát tu teraz vystúpil pod holým nebom.

Pár minút po deviatej sa publikum dockalo. Slávny spevák odštartoval svoje vystúpenie hitom 'Message In The Bottle'. "Dobrý vecer, Bratislava," prihovoril sa davu lámanou slovencinou uprostred pesnicky. Neskôr, keD sa nadšených divákov pýtal, ako sa majú, pokracoval uz po anglicky. Mali sa dobre. Ako inak, keD sa ich to opýtal po tom, ako si mohli nazivo vychutnať skladbu 'If I Ever Lose My faith In You'. A nálada gradovala pesnicku za pesnickou. Hoci sa diváci chytali uz od zaciatku, pri porovnaní s publikom na koncerte Depeche Mode boli ich pociatocné reakcie vlazné. Lenze v porovnaní s fanúšikmi kultových ciernych anjelov obstojí málokto.

Kariéru zacínal Sting koncom sedemdesiatych rokov v kapele The Police, neskôr sa vydal na úspešnú sólovú dráhu. Jeho hudba znie v mnohých filmoch, vo viacerých si aj zahral. Okrem toho neúnavne bojuje za záchranu dazDových pralesov a podporuje aj iné beneficné akcie.

Na pódiu doprevádzala Stinga trojica hudobníkov. Svetelné panely, ktoré za ním vytvárali atmosféru, priviezol podobné ako pred týzdňom Massive Attack. Publikum bolo zmorené teplom, ale Sting ho neschladil. Naopak - divákov postupne pesnicku po pesnicke privádzal do varu. Búrlivé reakcie si vyslúzila napríklad balada 'Shape Of My Heart', bez odozvy nezostali ani 'Englishman In New York' ci príjemne tanecná 'Every Little Thing She Does Is Magic'. Na zaciatku hral spevák v saku, po prvých skladbách ho ale zhodil a zostal v tricku s krátkym rukávom. S Bratislavou sa niekdajší líder rozlúcil po zhruba sto minútach. Ešte predtým si ho však publikum dvakrát vytlieskalo naspäť na pódium, aby pridal niekoľko pesniciek. Medzi nimi 'Desert Rose' ci 'Every Breath You Take'. Spevák neplánoval zostať v Bratislave cez noc.

Predskokanom Stingovho vcerajšieho vystúpenia bola skupina Fiction Plane, ktorej lídrom je jeho syn Joe Sumner. Vystúpenie zacali presne o ôsmej a pódium im patrilo zhruba pol hodinu. Joe Sumner ako pravý Anglican zaviedol rec aj na pocasie, keD ho pochválil. V Anglicku vraj také casto nemajú. Skupina krátila cakanie na hlavnú hviezdu vecera melodickým rockom.

V októbri plánuje spevák vydať album klasických lutnových skladieb zo 16. storocia. Lutnu dostal pred dvomi rokmi ako dar od svojho gitaristu Dominica Millera, ktorý Stinga sprevádza uz od zaciatku deväťdesiatych rokov a predstavil sa aj na vcerajšom vystúpení v Bratislave. Dalšími spoluhrácmi speváka boli bubeník Paula McCartneyho Abe Laboriel jr. a druhý gitarista Lyle Workman. Iný hudobný darcek - fujaru - dostal spevák, keD pred šiestimi rokmi prvýkrát vystúpil na Slovensku.

© Pravda by Matúš KvasnickaSting nesklamal, Bratislavu nadchol...

Netrpezlivo sa cakalo na slávneho britského speváka Stinga na bratislavskom štadióne Artmedie v stredu vecer už od devätnástej hodiny. Viac ako 15.000 fanúšikov sa o dve hodiny neskôr zacalo nadšene tlaciť dopredu, keD na pódium "vbehol" nenápadne pôsobiaci Sting.

Do Bratislavy sa vrátil po šiestich rokoch a rovnako ako vtedy, aj v tento vecer rozbalil koncert, ako sa na hviezdu patrí. Svoje vystúpenie odštartoval hitom 'Message In The Bottle', pocas ktorého sa lámanou slovencinou prihovoril publiku. "Dobrý vecer, Bratislava!"" znelo zo Stingovho hrdla, ktoré z pódia zaplaveného fialovými, ružovými, modrými a žltými svetlami rozdávalo nadšeným divákom jednu hudobnú lahôdku za druhou. "Ako sa máte?" pýtal sa o nieco neskôr charizmatický muzikant. A publikum mu odpovedalo potleskom. Ten signalizoval, že sa majú dobre. VeD Sting im položil otázku hneD po tom, ako zahral známu skladbu 'If I Ever Lose My faith In You'.

Po druhej pesnicke Sting vymenil basgitaru, dal dole sako a zábava pokracovala. Nálada gradovala a búrlivé ovácie si vyslúžili najmä piesne 'Shape Of My Heart' ci 'Englishman In New York'. Pri nej sa zrazu v dave zdvihli fotoaparáty a mobilné telefóny a fanúšikovia si jednu z najznámejších pesniciek Stinga natácali. Celý štadión pritom spieval ako na povel.

S Bratislavou sa jeden z najuznávanejších muzikantov svetovej populárnej hudby rozlúcil po viac ako hodine a pol. Publikum ho ešte predtým veľkým potleskom privolalo späť. A to dokonca dvakrát. Sting sa nedal zahanbiť a pridal veľké hity ako 'Desert Rose' ci 'Every Breath You Take'. Svoj koncert definitívne ukoncil s pozdravom: "Dakujeme pekne, a do skorého videnia." Potom už fanúšikovia zamierili k východom a niekoľko minút si museli pockať, kým sa zo štadióna dostali von. Stingova cesta smerovala do Milána, kde ho v rámci Broken Music Tour cakajú dva koncerty pre tamojšie publikum.

© Bleskovky
Comments
0

PHOTOS

img
img
img